SON DAKİKA

15 Temmuz Direniş Ruhu Yine Kırıkhan Meydanlarında

Bu haber 16 Temmuz 2018 - 14:21 'de eklendi ve 997 views kez görüntülendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Programı kapsamında, ilk olarak Kırıkhan Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ziyaret edildi.

Şehit Yakınları ve Gazilerin katılımıyla Kırıkhan Şehitliği ziyaret edilerek Şehit Mezarlarına karanfil bırakıldı. Daha sonra Şehit Gülşah Güler Sosyal Tesislerinde Şehit Aileleri ve Gazilerin onuruna düzenlenen öğle yemeğinin ardından, Merkez Ulu Camide 15 Temmuz Şehitleri ve Tüm Şehitlerimizin Ruhuna Mevlid-i Şerif okundu.

Akşam gerçekleştirilen program da ilk olarak Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. 15 Temmuz resim sergisi gezildi. Şiirler, türküler, ilahiler ve dualar okundu.
15 Temmuz ruhunu yansıtan slayt gösterisi yapıldı. Selaların okunmasıyla program son buldu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Programı kapsamında Demokrasi Nöbetine, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Lütfi Kaşıkçı, Kırıkhan Kaymakamı Mustafa ERKAYIRAN, Garnizon Komutanı Süleyman Erdemir, Belediye Başkanı Ayhan YavuzCumhuriyet Başsavcısı Gökhan Kapağan , Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Tortuk, İlçe Siyasi Parti Başkanları, Daire Amirleri, Şehit Aileleri, Gaziler ve vatandaşlar katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.