SON DAKİKA

75.YIL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ BÜYÜKLERİYLE BİR ARAYA GELDİLER

Bu haber 17 Mayıs 2018 - 15:53 'de eklendi ve 389 views kez görüntülendi.

75.Yıl Anaokulu öğrencileri düzenlenen kahvaltıda dedeleri ve nineleriyle bir araya geldiler.

Her yıl geleneksel olarak Okul idaresince düzenlenen kahvaltıda, minik öğrenciler büyükleriyle bir araya geliyorlar.

Okul bahçesinde gerçekleştirilen kahvaltıda, minikler ile büyüklerin kaynaşması gerçekleştiriliyor.

75.yıl Anaokulu idarecileri düzenlenen kahvaltı etkinliğinin gerekçelerini şöyle dile getirdiler “ Büyüklerin varlığı bağlı olduğu ailenin temel direği, temel dirliğidir. Çocuklarımıza, büyüklerimize sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız.

Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz.

Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Türk toplumu bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ilke edinmiştir. Nine ve dedelerimize bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız.

Nine ve dedelerimiz milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek gurur vericidir.

Mustafa Kemal ATATÜRK demiştir ki “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.”

Bu duygularla tüm büyüklerimizin ellerinden öpüyor, nice sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.