SON DAKİKA

AK PARTİ HEYETİ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Bu haber 04 Eylül 2018 - 6:45 'de eklendi ve 290 views kez görüntülendi.

Düzenlenen kahvaltı programı ile   Hatay Milletvekili  Hüseyin Yayman, Krııkhan Belediye Başkanı  Ayhan Yavuz   ve Ak Partili yöneticiler Kırıkhan’lı muhtarlarla bir araya   geldiler.

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Ak  Parti İl Başkanı  İbrahim Güler, Belediye Başkanı  Ayhan Yavuz,  Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Durgun ve  muhtarlar düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldiler.

Milletvekili Hüseyin Yayman ve heyet  muhtarların sorunlarını dinledi.  Yayman   “Her fırsatta şehrimizde olmaya, hemşehrilerimizle bir arada olmaya gayret ediyoruz. İlimizin, vatandaşlarımızın ne sorunları var, neler yapabiliriz çabası içerisinde oluyoruz. Kırıkhan’ı Hassa’yı  Hatay’ı  hiçbir zaman boş bırakmadık. Hatay ,  milletvekili olmak, Hataylılara  hizmet etmek bizim için büyük bir onurdur. Hatay  insanı bizim olduğu gibi herkesin gönlünde her zaman farklı bir yerdedir.
Çünkü tarihi boyunca teröre prim vermemiş, devletine ve milletine bağlı, hiçbir zaman terör örgütünü barındırmamış bütün oynana oyunlara rağmen, bütün fitneye rağmen Hatay  halkı her zaman birliğini, dirliğini muhafaza etmiştir. Dolayısıyla bu güzel insanlara hizmet etmek onların duasını almak büyük bir onurdur. Bu vesileyle ben bütün Hataylı  hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızın da bizlerin yanında ayrı bir değeri vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız da muhtarlarımıza çok önem veriyor ve son torba yasasında muhtarlarımız için çok güzel iyileştirmeler yapıldı. Köyler ve mahalleler demokrasinin kılcal damarlarıdır, en küçük yerleşim birimleridir ve muhtarlarımızda bana göre kendi mahallesinin seçilmiş birer belediye başkanı gibidir. Sayın belediye başkanımızda muhtarlarımızla uyum içerisinde çalıyor ve hep birlikte millete hizmet etmeye devam edeceğiz. Hepimizin ortak noktası milletimize hizmet etmek, onların hayır duasını alabilmektir. Bu konuda değerli muhtarlarımızın özverili çalışmalarını, gayretlerini görüyoruz. Bizlerde üstümüze düşeni her zaman yapmaya gayret ettik bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin, bizleri muvaffak eylesin. Daha aydınlık bir Türkiye için yolumuza devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Hatay’da bugüne kadar yapılan  çalışmalardan bahseden  Milletvekili Yayman,  çözülen, projeye alınan, yapılması planlanan çalışmalar konusunda da   katılımcılara bilgi verdi.

Yayman,  Belediye başkanımızla, il başkanımızla, ilçe başkanımızla çok uyumlu  birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Böylece halkımızın sorunları daha çabuk çözülüyor. Hizmet daha kısa sürede ulaşıyor.  Amacımız, Hatay’ın  tüm yerleşim alanlarında yaşayan herkese ulaşmak, devletin yardım elini  ve hizmetini ulaştırmaktır.  Bugüne kadar özveriyle çalışan tüm milletvekili arkadaşlarımıza,  başkan ve yöneticilerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Muhtarlarımıza  da ayrıca teşekkür ediyorum. Onlarda bizler gibi sorumlu oldukları yaşam alanlarına  en iyi hizmetin ulaşması için çalıştılar, gayret gösterdiler, gösteriyorlar.  Toplumun her kesimiyle  barışık, el ele    olacağız ve  hizmetin  her kesime adilce  ulaşmasını sağlayacağız”dedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’da mahallelerde yapılan çalışmalar hakkında   muhtarlara bilgi verdi. Yavuz, yapılacak çalışmalar konusunda muhtarların görüşlerini de aldıklarını söyledi. Başkan Yavuz, Kırıkhan’ı daha iyi bir noktaya taşıma konusunda muhtarlarla  işbirliği içerisindeki çalışmalarını devam ettireceklerini söyledi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.