SON DAKİKA

AK PARTİLİ HEYETTEN BAŞKAN ÇELİK’E ZİYARET

Bu haber 16 Şubat 2019 - 18:14 'de eklendi ve 594 views kez görüntülendi.

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Ziraat Odası Başkanlığına seçilen  Mehmet  Çelik ve yönetim  kuruluna hayırlı olsun  ziyaretinde bulundular.

      Ziraat Odasının hafta içinde yapılan seçimlerini  kazanan  Mehmet  Mehmet Çelik ve yönetim kurulu dün mazbatalarını alarak resmen  görevlerine başladılar. Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Erdal  Çelik   Ziraat Odasını ziyaret ederek Çelik ve yönetim kuruluna  başarılar dilediler.

      Milletvekili  Yayman burada yaptığı konuşmada, bölgede   yaşanan sağnak yağışlar sonucunda  çoğu arazinin sular altında kaldığını ve hükümet nezdinde çiftçilere gerekli kolaylıkların sağlanacağını  söyledi.

     Tahtaköprü barajınının yüksekliğinin arttırılmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Yayman “Barajdaki su seviyesinin  yükselmesi nedeniyle su tahliyeleri  yapıldı ve bölgede taşkınlar oluştu. Çoğu arazi sular altında kaldı. İstenmeyen  görüntüler yaşandı.   Gerekli tedbirler alınmıştır. Baraj yüksekliğinin artmasıyla  birlikte su tahliyeleri de kalkmış olacaktır. Temennimiz bu tür doğa faciasını bir daha yaşamamaktır. “dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.