BAŞKAN YAVUZ DEPREMLE İLGİLİ ÖZEL KOMİSYON OLUŞTURDU « Hatay'ın Yeni Sesi

SON DAKİKA

BAŞKAN YAVUZ DEPREMLE İLGİLİ ÖZEL KOMİSYON OLUŞTURDU

Bu haber 06 Şubat 2020 - 5:59 'de eklendi ve 641 views kez görüntülendi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Plan ve Proje müdürlüğüne verdiği talimatlarla depremle ilgili özel komisyon oluşturdu.

Halkın deprem konusunda bilinçlenmesi, olası depremler karşısında acil eylem planlarının hazırlanması için oluşturulan komisyon çalışmalarına başladı. –

Başlanan çalışmalar doğrultusunda; Öncelikle ilçe sınırları içerisinde 22 adet afet toplanma alanı ayrıldı. – Ayrıca Belediye bünyesinde Afet arama kurtarma ekiplerinin kurularak ekiplere eğitimleri başlatılacak. – İlçe genelinde depreme hazırlık amacıyla eğitim faaliyetleri başlatılacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Yavuz; “ Son bir aydır ülkemizin birçok böl gesinde depremler yaşadık. Son olarak 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği binin üzerinde yaralılarımızın olduğu merkezi Elazığ Sivrice olan, Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay ve ilçemiz Kırıkhan’da da hissetti ğimiz deprem yaşadık. Depremler sonrası Deprem uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda Hatay ve dolayısıyla da Kırıkhan’ın riskli bölge olduğu tespit edil di. Bizlerde belediye olarak halkımızın can güvenliği için özel komisyonlarımızı acilen oluşturup çalışmalarını başlattık. Hemşerilerimizin gönlü rahat olsun. Ancak bizlerin gayreti kadar siz değerli hem şerilerimizin de duyarlı olup her an deprem olacakmış gi bi evlerimizin içerisinde gerekli tedbirleri almaları gerekir. Bir ihmal Allah (c.c.) koru sun birçok cana mal olabilir. Unutmayalım ki deprem öldürmez, ihmal öldürür.” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.