SON DAKİKA

Belen Belediyesi yeşil alanların bakımına devam ediyor

Bu haber 15 Ağustos 2018 - 8:44 'de eklendi ve 374 views kez görüntülendi.
Belen Belediyesi düzenli çalışma sistemi ile Belen’in daha yaşanılır bir yer olabilmesi adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Belen Belediyesi, park bahçelerde yapmış olduğu çalışmalar vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyor.

Belediyenin sorumluluğunda bulunan alanlarda çevre güzelliği ve doğallık için çalışmaları titizlikle yaptıklarını vurgulayan Fen İşlerine Bağlı Park ve Bahçe sorumlu amiri Kemal Aydın, Park Bahçe Birimi personellerinin çevre düzenleme, ağaç dikme çalışmaları, çim biçme, mevsimlik çiçek ekme, yeşil alanları sulama ve düzenleme çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

 

Aydın; “Park ve bahçe çalışanları olarak 5’i kadın personel olmak üzere toplamda 22 personelle ile çalışarak kusursuz ve titiz çalışmalarıyla vatandaşın her daim takdirini kazanmaktayız. Bu personellerden 2’si Şehitler Abidesi Sosyal Tesisinde temizlik ve dış bakım işleri ile ilgilenirken, 3 tanesi de parklardaki aletlerin temizliği işiyle ilgileniyor. Senede 3 defa tüm mahallelerimizde ağaç budama işlemini gerçekleştirerek ağaçların daha sağlıklı büyümeleri ve görünmeleri için elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Belen’in güzelliğine güzellik katmak adına yeşil alanlarımızın bakımını aksatmadıklarını belirten Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu vatandaşların evlerini, bahçelerini sağlık amacı ve çevrenin güzel görünmesi adına Belen’i el birliği ile yeşillendirilmesi için   çalışmamız gerektiğini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.