ÇEVREYE ZEHİR SAÇIYOR, ESNAFLARI PERİŞAN EDİYOR « Hatay'ın Yeni Sesi

SON DAKİKA

ÇEVREYE ZEHİR SAÇIYOR, ESNAFLARI PERİŞAN EDİYOR

Bu haber 30 Temmuz 2019 - 5:39 'de eklendi ve 309 views kez görüntülendi.

Yeni Sanayi Sitesi içerisindeki bir yıkamacıda zehirli atık maddelerinin bulunduğu araçların yıkanması tepkilere neden oluyor.

Uzun süredir uyarılan yıkama ve yağlama işyerinin sahibine komşular büyük tepki gösteriyor. Yeni Sanayi Sitesi 1. Sağ Blokta bulunan araba yıkama ve yağlama işyerinde, asit taşıma işinde kullanılan araçları yıkanmaya başladı. Araç yıkama işi sırasında araçta bulunan asit artıkları kanala dökülmesiyle çevrede büyük bir zehirleyici koku yayılmaya başlıyor. Kokudan rahatsız olan esnaflar işyeri sahibini defalarca uyarmalarına karşın asit taşıyıcı araçların yıkama ve boşaltma işine devam ediliyor.

Birkaç kez çevre sağlık yetkililerine şikayet edilmesine karşın, önceden haber alan yıkamacının işyerini kapatarak kayıp lara karıştığı ve bu nedenle bir sonuç alınamadığı komşularınca belirtiliyor.

Kırıkhan Belediye Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve tüm yetkililere bir çağrıda bulunan esnaflar “ Asit kokusu solumaktan bıktık, usandık. Komşumuzu sürekli uyarmamıza karşın uyarımıza kulak asmıyor. Asit taşımacılığında kullanılan araçların yıkanmaması için yetkilileri göreve davet ediyoruz. “dediler.

Diğer taraftan Sanayi Sitesi kooperatifinin esnafların bu şikayetine karşın daha duyarlı davranıp, yıkamacıya yaptırımlar uygulaması bekleniliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.