SON DAKİKA

ÇİFTÇİ BORÇLARINA KISMİ AF İSTENİLDİ

Bu haber 30 Temmuz 2019 - 5:36 'de eklendi ve 348 views kez görüntülendi.

Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Hüseyin Şanverdi, çiftçilerin elektrik borçlarına ait gecikme zam mı ve kayıp kaçak bedellerinin iptal edilmesi konusunu Toros Enerjisa yetkilileriyle görüştü.

Çiftçilerin Toros Enerjiya olan borçlarının ödenmemesi nedeniyle elektriklerinin kesildiği ve bu nedenle mağduriyet yaşandığı bilgisi üzerine Toros Enerjisa İl Müdürü ile bir araya gelen Yayman ve Şanverdi daha sonra Enerji Bakanı Fatih Dönmez ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiler.

Ova çiftçisinin yaşadığı sel ve taşkınlardan dolayı büyük mağduriyet yaşadığına dikkat çeken Milletvekilleri Yayman ve Şanverdi ‘ Çiftçilerimiz borçlarını ödemek istiyorlar. Ancak gecikme zammı ve kayıp kaçak bedellerinin silinmesini istiyorlar. Çiftçilerimizin mağduriyetinin ortadan kaldırılması konusunda bir çalışma bekliyoruz ‘ dediler. Enerji Bakanı Fatih Dönmez, konuyu inceleyip geri döneceklerini vurguladılar.

Milletvekili Yayman, Ova Çiftçisi’nin Gecikme Zammı ve Kayıp, Kaçak Bedeli dahil olmak üzere Enerji-SA’ya 86 milyon borcu gözüküyor, girişimlerimiz sonucu, Gecikme Zammı ile Kayıp, Kaçak bedeli alınmadığı zaman 86 milyon olan borç, 36 milyon gibi bir rakama inecektir, bu rakamında çiftçimizi oldukça rahatlatacağına inanıyorum dedi.

Milletvekili Yayman “Pamuk Desteklemesinin kalan % 30’luk bölümü Kurban Bayramı öncesi dağıtılacak” müjdesini de paylaştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.