SON DAKİKA

DAĞ CEYLANLARININ ZİYARETÇİLERİ

Bu haber 14 Haziran 2018 - 20:31 'de eklendi ve 423 views kez görüntülendi.

Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve beraberindeki misafirleri Prof.Dr. Alptekin SÖKMEN, Öğretim Görevlisi Alev SÖKMEN ve Neslihan ÇAKACI Hatay dağ ceylanı yaşam alanına ziyaret gerçekleştirdi.

Kaymakam Erkayıran ve misafirleri ilk olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Dağ ceylanı üretim ve rehabilitasyon merkezine uğrayıp, burada DKMP Kırıkhan şefi Nuri Akın, istasyon görevlileri ve Hatay Tabiatı Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Öğünç tarafından karşılanarak görevlilerden bilgi aldı. Ayrıca DKMP Hatay şubesi tarafından yasa dışı avcılardan ele geçirilen kınalı keklikler Kaymakam Erkayıran tarafından ava kapalı olan bu bölgede doğaya salındı.

 

Erkayıran yaptığı açıklamada doğayı ve doğal yaşamı önemsediğini özelliklede nesli tehdit altında bulunan Gazella gazella türü Hatay dağ ceylanının etkin koruma çalışmaları sonucu sayılarındaki düzenli artıştan dolayı yetkililere teşekkür etti. Erkayıran ayrıca, doğaya güzellik katan ‘’doğa’nın süsü’’konumunda bulunan, edebiyatta şiirlerimize konu olan kekliklerin kene ve süne zararlısı ile mücadeleye fayda sağladığını belirterek doğal döngünün korunmasından yana olduğunu belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.