SON DAKİKA

ERTEM’DEN 19 MAYIS MESAJI

Bu haber 19 Mayıs 2018 - 16:55 'de eklendi ve 396 views kez görüntülendi.

CHP Hatay Milletvekilli Birol Ertem 19 Mayıs Atatürk ‘ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 99.yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.
Ertem mesajında şunları vurguladı ;Ulu Atatürk Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir” diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur. 19 Mayıs ile toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen milletimiz kendi kaderini eline almış, “Ya istiklal ya ölüm” diyerek varoluş mücadelesine başlamıştır. Bu ruh ile Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış, milli egemenliğe dayanan, çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmayı hedefleyen, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti kurulmuştur.
Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir.
Sevgili gençler, bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir. Kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip gençler olarak yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız.
İnanıyorum ki, Cumhuriyet’in yılmaz bekçisi olan gençlerimiz, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında yüksek sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, şartlar ne olursa olsun çağdaş değerlerden asla ödün vermeyeceklerdir.
Atamız Gençliğe Hitabesi’nde “Bütün bu vaziyetten daha elim ve daha vahim olmak üzere memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, delalet, hatta hıyanet içinde bulunabilirler” diyerek bu günleri de görmüştür. Tıpkı Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi bugün tehdit altında olan, emanete hıyanet içinde olanlar bilsinler ki, ülkemizde 19 Mayıs ruhu taşıyan son kişi kalana kadar Atatürk Cumhuriyeti ortadan kaldırılamaz. 19 Mayıs ruhunu özümsemiş genciyle, yaşlısıyla on binlerce umutlu, cesur, kararlı vatandaşlarımız ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz koşullara rağmen kurucusunun fikirlerini ve eserlerini sonsuza kadar taşıyacaktır. Bu topraklarda Mustafa Kemal’ler yenilmez.
Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 99’uncu yılını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün kahramanlarımızı minnetle ve şükranla anıyor, tüm gençlerimizi selamlıyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.