SON DAKİKA

GÜLER “ ORTAK AKILLA HATAY’I BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Bu haber 17 Aralık 2018 - 6:36 'de eklendi ve 364 views kez görüntülendi.

Ak Parti  Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Hatay’ın sorunlarını Hatay’da yaşayan insanlarla, sivil toplum kuruluşları ile ortak akılla  çözeceklerini söyledi.

Kırıkhan’da birtakım ziyaretlerde  bulunduktansonra  basın mensuplarıyla bir arayagelen  Ak Parti HBB Adayı İbrahim Güler hiçbirkimseyi, hiçbir belediye başkanını ayrımlaştırmayarak ortak akılla  Hatay’ın sorunlarını  çözeceklerini vurguladı.  Hatay’ın sorunlarını çok iyi bilmelerine karşın,  Hatay genelindeki tüm yaşamalanlarındaki vatandaşları, sivil toplum kuruluşlarını   tek tek gezerek onları dinleyerek projelerini  oluşturacaklarına dikkat çeken İbrahim Güler “Belirlenen sorunlardan oluşturulacak  projeler,  aciliyet durumuna göre  hemen hayata  geçirilecektir. Halkıniçinde olacağız.  Doğruları  yapıp doğruları söyleyeceğiz.  Hatay’da yaşayan herkesin gögsünü kabartaraksöyleyebileceği  bir Hatay’ı  hep birlikte oluşturacağız. Her yönüyle yaşanabilir bir   Hatay’ı imar edeceğiz. HADO  nasılyapılır,  hep birlikte onugöreceğiz.  Alt yapı ve kanalizasyonnasıl yapılır, onu göreceğiz. Yağmur yağdığında taşkın olmayan bir yaşam merkezi  nasıl olur, onu göreceğiz. “dedi.

Devletin ve milletin  kaynaklarını en iyi şekilde kullanan bir  idari yapıyı oluşturacaklarını  belirten Ak Parti HBB adayı Güler “  İller Bankası nüfus oranlarına göre her ilçeye belirli bir ödenek  gönderiyor. Bu paranın %40’ı  Büyükşehire aktarılıyor. Büyükşehir Belediyesi bu parayı adil bir şekilde yeniden vatandaşına  hizmet olarak  geri dönmesini  sağlamalı.  Biz  iş başına geldiğimizde hiçbir ayrım gözekmeksizin Hatay’ın tüm ilçelerine  ve belediye başkanlarına adil bir şekilde  yaklaşıp,  sorunları ortadan kaldıracağız. Hesap verilebilen, şeffaf bir yönetim  oluşturacağız. Hatay’da yaşayan her vatandaşa Allah razı olsun dedirtecek çalışmalar içerisinde olacağız. Milletin bir kuruşunu heba etmeyeceğiz.” dedi.

Hatay’da ilgili projelerin, milletin ve siviltoplum kuruluşlarının  kısacasıyaşayanların derdini sorununu dinledikten sonra son şeklini verip kamuoyuylapaylaşacaklarını belirten  Ak Parti adayıİbrahim Güler,  Biz  halkını aldatan değil, alay eden değil,  biz onu yücelten bir  anlayış içerisinde hareket edeceğiz dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.