Hatay’da Ramazan Bayramı Coşkusu « Hatay'ın Yeni Sesi

SON DAKİKA

Hatay’da Ramazan Bayramı Coşkusu

Bu haber 18 Haziran 2018 - 6:25 'de eklendi ve 387 views kez görüntülendi.
Hemşehrilerimizin bayram sevincine ortak olmak,  her dinden, her mezhepten ve her kültürden insanımızla bayramı aynı coşku ile hep birlikte kutlamak amacıyla düzenlenen bayramlaşma töreni Hatay Valisi Sayın Erdal Ata başta olmak üzere ilimiz protokolü ve birçok vatandaşımızın katılımı ile Antakya Atatürk Parkı’nda gerçekleştirildi.
Ramazan Bayramı’nın birinci günü olan 15 Haziran 2018 Cuma günü saat 14.00’te Antakya Atatürk Parkında gerçekleştirilen bayramlaşma törenine ilimiz milletvekilleri Adem Yeşildal, Fevzi Şanverdi, Orhan Karasayar, Sekan Topal,  2’nci Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay  Ahmet Gürbüz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun Üniversitesi Rektör Vekili  Doç.Dr. Yakup Kutlu, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Mahmut Hersanlıoğlu, Nursal Çakıroğlu, Bilal Ölmez ve Meral Batı Demirbaş, Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Domenico Bertogli , Musevi Cemaati Temsilcisi Şaul Cenudioğlu,  Alevi Cemati Başkanı Nasrettin Eskiiocak, İlçe Kaymakamları,  İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İlçe Belediye Başkanları, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, HESOB Başkanı Andülkadir Teksöz, kanaat önderleri, dernek ve oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, siyasi partiler adına seçime girecek milletvekilleri adayları ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Bayramlaşma programında, Vali Ata ve ilimiz protokolü vatandaşlarımızla tek tek bayramlaşarak bayramın ülkemize, milletimize, kentimize sağlık, huzur ve esenlik getirmesi temennisinde bulundular.
Bayramların insanî ve dinî güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleri olduğunu bir kere daha bize gösterdi.
Hatay Valiliği tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni; günün anısına, ilimiz protokolünün stk, dernek ve oda başkanları, siyasi parti il temsilcileri ile hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.