İbrahim Güler’den Lütfü Savaş’a Serzeniş « Hatay'ın Yeni Sesi

SON DAKİKA
istanbul escort

İbrahim Güler’den Lütfü Savaş’a Serzeniş

Bu haber 15 Ağustos 2018 - 9:57 'de eklendi ve 549 views kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin üstüne düşen görevleri yapmadığını, hizmet getirmediğini söyleyen Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler , HBB Doç. Dr. Lütfü Savaşa serzenişte bulundu.

Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına destek olmak amacıyla yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bankaya gelerek ellerinde bulunan dövizleri bozduran AK Parti Hatay İl Başkanı ve Hatay Uluslararası Nakliyecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güler, banka çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaşın ” Ak Parti Hatay İl yönetimi, büyükşehir olarak hizmet yapmamamıza engel oluyor. Borçlanma yetkisi vermiyorlar ” söylemleri hakkında görüşlerini soran basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkan Güler “HBB’nin CHP’li Başkanı bahane üretmek yerine hizmet üretsin! Hatay’a yapacağı her yatırıma, her hizmete destek oluruz! İş bilmezlik içinde olan kendileri, beceriksiz olan kendileri, hizmet yapamayan, proje üretemeyen, şehrin en basit çözülecek sorunlarını dahi çözemeyen kendileri; çamur at izi kalsın misali başkalarını suçlayarak beceriksizliğini ört bas etmek istiyor ama başaramayacak. Yerel seçimlerde halk gereğini yapacaktır .” dedi.

Ak Parti Grubu olarak Hatay’ın bu imkanlarını çarçur eden Büyükşehir Belediyesine bundan sonra tekrar çarçur etmemesi adına 250 milyonluk borçlanma yetkisi istiyor,10 milyonluk borçlanma yetkisi verdik. Bugüne kadar Hatay Büyükşehir Belediyesine 1 milyar 50 milyon liralık borçlanma yetkisi verdik. Bugün Büyükşehir Belediyesi’nin HATSU ile birlikte 1 milyar 650 milyon lira borcu varken tekrar bizden borçlanma yetkisi istiyor. Oysa 15 ilçe belediyesinin 2017 yılında iller bankasından aldığı toplam tutar 333 milyon lirayken, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin iller bankasından aldığı tutar bu rakamın iki katı. Yani 635 milyon lira. nerede bu para?” Diyerek zerzenişte bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.