SON DAKİKA

Kırıkhan Gazete ve Matbaa hizmete girdi

Bu haber 08 Haziran 2018 - 6:12 'de eklendi ve 660 views kez görüntülendi.

Kırıkhan’da 1970’li yılların efsane gazetesi olan Kırıkhan, yeniden okuyucularıyla buluşuyor.
Kırıkhan Gazete ve Matbaa tesisleri  dün  düzenlenen törenle hizmete girdi.
Kırıkhan’da 1970’li yıllarda Nizamettin Abalı tarafından kurulan ve başta Eski Kültür Bakanı Hüseyin Yayman gibi bir çok ünlü isimin
yazarlık yaptığı Kırıkhan Gazetesi, bu kez Burçak Bora Bilgin sahipliğinde  Kırıkhan halkıyla buluşuyor.
Kırıkhan Gazete ve Matbaa tesislerinin açılışı dün düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene, Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran,  Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Ak Parti Milletvekili Adayı  Hüseyin Yayman,  CHP Milletvekili adayı   Bestami Türkmen,  İyi Parti Milletvekili adayı Mehmet Biçer ve İlker Çalışkan, Saadet Partisi Milletvekili adayı  Atila Erol, Ak Parti   İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik,  CHP İlçe Başkanı İsmail  Savaşır,  İyi Parti İlçe Başkanı Kemal İmren, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Numan Bölükbaş,  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail Toklucu,Özova Group Başkanı  Murat İçcan, Kırıkhan Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Gülen Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri,  Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman  Durgun, parti yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri, kalabalık davetli grubu katıldı.
Çarşı  Camii imamı  Cuma Çobanlar’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ardından,   Ahmet Köse hocanın  açılış duası yapıldı.
Belediye Başkanı Ayhan Yavuz yaptığı konuşmada   Kırıkhan Gazetesinin, Kırıkhan ilçesi kadar  kendisini içindre  önemli olduğunu, geçmişte bu gazetede çalıştığını vurguladı. Kırıkhan Gazetesinin bir efsane olduğuna dikkat çeken  Ayhan Yavuz “ Kirvesi olduğum  Burçak  Bora  Bilgin,
büyüklerinden aldığı bu ipi çok ileriye taşıyacaktır. Daha azimli, inançlı ve başarıya   koşan, kendini yenileyen bir kişilikte olan Burçak Bora Bilgin’e  ve tüm Kırıkhan’a  hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran yaptığı konuşmada, gazeteciliğin önemi üzerinde durdu ve   Kırıkhan’daki gazetecilerin  görevlerini layıkıyla yerine getirdiklerine dikkat çekti.
Törene katılan tüm katılımcılar daha sonra açılış kurdelasını keserek, Kırıkhan Gazete ve Matbaanın  hayırlara vesile olmasını dilediler.
Kırıkhan Gazetesi sahibi Burçak Bora Bilgin’de, gazetenin açılış törenine katılan tüm  misafirlere teşekkür etti.
Kırıkhan Gazetesi, haftada 2 gün salı ve Cuma günleri yayın yapacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.