KIRIKHAN HALKI HUZUR İSTİYOR « Hatay'ın Yeni Sesi

SON DAKİKA

KIRIKHAN HALKI HUZUR İSTİYOR

Bu haber 30 Temmuz 2019 - 5:45 'de eklendi ve 333 views kez görüntülendi.

Kırıkhan’da ilçe sakinleri, gece geç saatlerden sonra ortaya çıkan sorumsuz sürücüler yüzünden huzursuzluk ve korku yaşadıklarını belirterek çözüm bulunması için yetkililerden istekte bulundular. Egzos filtrelerini açarak motorlarla ses hızını da aşarak sürat yarışı yapanlar, son hızda araba kullanarak tehlike saçanlar ve yüksek sesle müzik dinleyenler vatandaşları çileden çıkardı.

MOTORSİKLETLİLER BEZDİRDİ

İlçenin çeşitli Caddelerinde gece saatlerinde şehir içinde egzoz filtrelerini açan motorsikletliler de vatandaşları rahatsız ediyor. Egzoz susturucuları sökülen ve normalin çok üzerinde ses çıkararak çevreyi rahatsız eden motorsiklet sesinden rahatsız olan vatandaşlar polis ekiplerinin dene timlerini arttırmasını istiyor. Modifiye yapılarak egzoz filtrelerini açan motorsikletler gürültü kirliliği yaratırken trafiği de tehlikeye atıyor. Bu sorumsuzluklarıyla hem insanları yaptıkları sesle rahatsız ediyor hem de olabilecek kazalarla insan hayatını hiçe sayıyorlar. Özellikle trafik kontrolünün yapılmadığı gece saatlerini tercih eden motorcular, çıkardıkları gürültüyle vatandaşın uykusunu bölüyor, çevreye ciddi rahatsızlık veriyorlar. Motor sesiyle uykularından kalktıklarını belirten vatandaşlar, uyuyan bebeklerin ve yaşlıların bu seslerden çok rahatsız olduğunu ve bu kişilere karşı Emniyeti’nin önlem alması gerektiğini belirtiyorlar.

YÜKSEK SESLE MÜZİK DİNLEYİP GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ YARATIYORLAR

Kırıkhan halkının sıcak yaz günlerinde en rahatsızlık duyduğu konulardan bir diğeri ise yüksek sesle müzik dinleyen araç sahipleri. Gündüz saatleri ilçenin sokaklarında hiç bir şeye aldırış etmeden yüksek sesle müzik dinleyen araç sahipleri, aynı davranışı gecenin geç saatlerinde halkın uyku saatlerinde gerçekleştirince tepkiler artıyor. Özellikle eski tip model araçlara kurulan ses sistemleriyle adeta müzik show yapan araç sahipleri halkın uyarılarına karşın gürültü rahatsızlığına devam ediyorlar. Vatandaşlar “ Yazın sıak havalarında pencere açarak oturmak veya uyumak zorunda kalıyoruz. Ama sorumsuz sürücüler yüzünden korkuyla uyanıyoruz. Bu sürücülere karşın etkin yaptırım uygulanmasını ve göz açtırılmamasını yetkililerden bekliyoruz “dediler.

TRAFİK KURALLARINA UYMUYORLAR

Halkı canından bezdiren Motorsiklet sürücülerinin trafik kurallarını da hiçe saymaları nedeniyle trafikte büyük sorunlara neden oluyor. Giriş yasağı olmasına karşın motorsiklet sahipleri bütün sokak ve caddeleri rahatlıkla kullanıyor. Yine sağdan araç sollamaları trafikte tehlike yaratıyor. Vatandaşlar kendilerini rahatsız eden araç sahipleri ile motorsiklet sürücülerine etkin yaptırımlar bekliyorlar. Kırıkhan Halkı “ Yaz ayımızı rahat ve huzurlu bir şekilde geçirmek istiyoruz” dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.