SON DAKİKA

KIRIKHAN’DA 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Bu haber 20 Mayıs 2018 - 11:34 'de eklendi ve 430 views kez görüntülendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Kırıkhan Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören ve Kırıkhan Öğretmenevinde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Törene Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Garnizon Komutanı P.Yrb.Süleyman Erdemir, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Özkan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bestami Gündüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İ.Cahit Ayazhan, Nüfus Müdürü Atilla Ayan, İlçe Müftüsü Mekki Solmaz, Ak parti ilçe Başkanı Ö.Erdal Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı Ahmet Özsoy ve yönetim kurulu üyeleri, MHP İlçe teşkilatı, İyi Parti İlçe Başkanı Kemal İmren ve yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi İlçe Başkanı Atilla Erol ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar, Basın mensupları, Daire Müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldılar.

Günün ilk töreni sabah 09:00’da Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Bestami Gündüz’ün Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Cumhuriyet Meydanındaki programın ardından Kırıkhan Öğretmenevi Toplantı salonunda devam eden günün ikinci töreninde Gençlik haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalyalarının verilmesiyle devam etti.

Burada kısa bir konuşma yapan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bestami Gündüz “19 Mayıs tarihi; Yüce Türk milletimizin tüm onur ve asaletiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır.

19 Mayıs, büyük Türk milletini tarih sayfasından silmek isteyen aziz vatanımıza göz dikmiş işgalcilere karşı, yüce Türk milletinin esaret altına alınamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın sonsuza dek işgal edilemeyeceğinin tüm dünyaya karşı haykırış destanının başlangıcıdır. Bu destanın adı da ‘Kurtuluş Savaşı Destanıdır’” dedi.

Kutlama Programı 6 branşta düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.