KIRIKHAN’LI İSME SIRA DIŞI OKUR ÖDÜLÜ « Hatay'ın Yeni Sesi

SON DAKİKA
istanbul escort

KIRIKHAN’LI İSME SIRA DIŞI OKUR ÖDÜLÜ

Bu haber 16 Şubat 2019 - 18:16 'de eklendi ve 676 views kez görüntülendi.

Kırıkhan Halk Kütüphanesi Müdürlüğünce sıra dışı okur olarak belirlenerek önerilen Yaşar Vural, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ”Sıra dışı okur” ödülüne layık görüldü.

Kırıkhan İlçe  Halk Kütüphanesine okuyucu olarak gelenler içerisinde gerek yaşı, gerekse birikimi nedeniyle sıra dışı okur olarak Yaşar Vural en dikkat çekici isim oldu.

Her yıl Kütüphaneler Haftası münasebetiyle Türkiye genelinde sıradışı Okurlar belgeseli  çekiliyor ve bu belgesel Kütüphaneler haftasında yayınlanıyor. Bu belgeselde ilk kez Kırıkhanlı bir kütüphane   ve okuma aşığı  isim  yer alacak.

“Ülkemizde kendi kendine okuma alışkanlığı kazanmış, bunu yaşamının en önemli parçası haline getirmiş, okuduklarıyla yaşamına yön vererek birtakım yaşamsal sorunlarına çözüm bulmuş Sıra Dışı Okurlara ait belgesel film ‘ olan  Sıradışı Okurlar Belgeselinde, Kırıkhan’lı bir kişinin yer alması olumlu ve sevindirici bir durum olarak  kamuoyunda   yer tuttu.                    Sıradışı okur olarak  belirlenen Yaşar Vural ile ilgili  ileriki günlerde  çekimler yapılacak ve   9. Sıradışı Okurlar belgeselinde  yayınlanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.