SON DAKİKA

MEHMET ÖNTÜRK “SEVDAMIZ HATAY”

Bu haber 20 Ekim 2018 - 8:25 'de eklendi ve 304 views kez görüntülendi.

Hatay Eski  Milletvekili Mehmet Öntürk, Sevdamız Hatay başlıklı bir yazı ile adeta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını dile getirdi.
“Sevdamız Hatay” başlığıyla  kaleme aldığı açıklamada Öntürk Bölge halkını hitaben;” Birlikte, sadece bölgenin değil, Türkiye’nin yıldızı olabilecek bir Hatay İnşa etmeye var mısınız” dedi.
Mehmet Öntürk’ün  yazısı  şöyle :

“ SEVDAMIZ HATAY
Sevgili hemşehrilerim, kardeşlerim,
Akdeniz’in incisi dayanışmanın ve kardeşliğin şehri, kültürün, turizmin, tarımın, sanayinin, barışın ve huzurun öncüsü Hatay’ımız, bölgenin lideri olacak potansiyele sahiptir.
Habib-İ Neccar’ın, Davudi Antaki’nin, Beyazıt Bestami’nin, Ahmet Kuseyri’nin, Hz. Hızır’ın, Tayfur Sökmen’in memleketi Hatay’ımız, bize üzerinde yaşamış nice nice gönül sultanlarının emanetidir.
Hatay Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir. Atatürk’ün “Hatay benim namusum” dediği, Kurtuluşu ve bağımsızlığı için sonuna kadar mücadele ettiği bu kadim şehrimiz, hak ettiği modern bir belediyecilik hizmeti alamamaktadır. Kıt kanaat imkanlarla, ilçe belediyeleri canla başla çalışmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi’nin yardımı ve desteği olmadan sorunların üstesinden gelememektedir.
Hizmete aç olan bu güzel şehrimizin, yaklaşık 5 yıl boyunca Hatay Büyükşehir Belediyesi’nce yapılmış, çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakacak hiçbir eseri yoktur. Asi Nehri’nde gondolla gezileceğini vadedenler hala nehirde kanalizasyon akmasını bile önleyememişlerdir. 21. Yüzyılı yaşarken, Hatay’da su, kanalizasyon, yol ve ulaşım gibi Büyükşehir belediyesi tarafından çoktan çözülmüş olması gereken temel sorunlarla boğuşmaktayız. Hatay’ımızın güze insanları bu sorunları yaşamak yerine, bugün sosyo- kültürel etkinliklerden ve sosyal belediyecilik hizmetlerinden faydalanır olmayı fazlası ile hak etmektedir.
Bunlar gibi birçok temel sorunu bulunan Hatay’ımız için kolları sıvama zamanı gelmiştir. Hatay namusumuzdur deyip artık sesimizi yükseltelim. Halkımız çaresiz değildir. Çünkü çare bizzat halkın kendisidir.
Sizlerden alacağımız güçle, Hatay sevdalıları olarak, Hatay’ımızı hak ettiği yere getirmek hemşerilerimize de layık olduğu hizmeti kazandırmak konusunda kararlıyız.
Yaşanabilir ve 21. Yüzyıla yakışan bir Hatay için halkımızı bilinçlendirmeye ve yerel yöneticilerimizi de uyarmaya devam edeceğiz,
Bu konuda sizleri de; elinizi taşın altına koymaya davet ediyoruz.
Birlikte, sadece bölgenin değil, Türkiye’nin yıldızı olabilecek bir Hatay İnşa etmeye var mısınız?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.