SON DAKİKA

MHP Hatay Milletvekili Adayları, Çoşkuyla Karşılandı

Bu haber 19 Mayıs 2018 - 16:58 'de eklendi ve 268 views kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), Hatay Milletvekili aday listesinin açıklanmasının ardından Hatay’a gelen adaylar, vatandaşların yoğun sevgisi ile karşılaştı. Erzin ilçesinden Antakya’ya kadar yüzlerce araçlık konvoy ile MHP Hatay il binasına gelen adaylar, burada 9 ışık doktrinine karşılık 9 davulla karşılandı. Gece geç saat olmasına rağmen, il binası önünde adeta bir toy düzenleyen MHP’li ve Ülkü Ocaklılar, MHP Hatay Milletvekili aday listesini bağrına bastı.

Yaptığı konuşmada, hedefin kızıl elma olduğunu ve ona ulaşmak için tüm partililerle birlikte harekete geçtiklerini ifade eden 1. Sıra Milletvekili Adayı Lütfi Kaşıkçı, MHP’nin Hatay Milletvekili Aday listesi için de şunları söyledi: “Bu listeden, Fetöcü çıkmaz, bu listeden vatan haini çıkmaz, bu listeden vatanını, milletini satacak adam çıkmaz. Bu liste, Allah izin verirse buram buram vatan, memleket kokuyor. İnşallah, bir ay içinde bu listemizi milletimize tanıtıp, biri, ikisini, üçünü değil alayını Ankara’ya göndereceğiz Allah nasip ederse. Biz milletvekili için aday değiliz, biz gerektiği zaman bu millet için, bu vatan için, bu mukaddesat için, bu ezan için can vermeye adayız. Biz cebimizi değil, biz memleketimizi, milletimizi, vatanımızı düşünüyoruz. O yüzden biz, milletimizden helal olan oylarını istiyoruz.”dedi.

15 Temmuz’da MHP’nin Türkiye’de nasıl bir rol aldığını 80 milyon insanın gördüğünü ifade eden Kaşıkçı, “15 Temmuz akşamı, başımıza kurşunların yağdırıldığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin o şerefli üniformasını giyip yine bu millete mermi sıkan o hainlerin, Türkiye’yi rehin almaya çalıştığı bir anda, herkesin sus pus olduğu bir anda ‘biraz daha bekleyelim, acaba kim kazanacak, hükümet mi kazanacak, darbeciler mi kazanacak?’ diye düşündüğü bir anda kutup yıldızı gibi parlayan MHP ve onun genel başkanı Devlet Bahçeli’yi 80 milyon herkes gördü. İnşallah 15 Temmuz’dan sonraki MHP’nin bu duruşunu da bu aziz milletimiz karşılıksız bırakmayacaktır. Buna tüm yüreğimle inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

GÜL: 24 HAZİRAN’DA BU DEVLETİN BEKASI OYLANACAK

MHP Hatay 2. Sıra Milletvekili Adayı İbrahim Gül ise, 24 Haziran seçiminin önemine değinerek şunları söyledi: “24 Haziran, geride bıraktığımız birçok seçimden önemli çünkü 24 Haziran’da bu milletin, bu devletin bekası oylanacak. Çünkü 24 Haziran’da Cumhuriyetin istikbali oylanacak. 24 Haziran’da bu milletin istiklali oylanacak. Yani sıradan bir seçim değil.” dedi. Milletin MHP’den umutlu olduğunu söyleyen Gül, milletin bu umudunu boşa çıkarmamak için milletvekili aday listesine sahip çıkılmasını istedi. Konuşmaların ardından, yemeklerin yendiği, karpuzların kesildiği MHP toyunda, hatıra fotoğrafları da çekildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.