MİLLETVEKİLİ AHRAZOĞLU’NDAN ANNELER GÜNÜ MESAJI « Hatay'ın Yeni Sesi

SON DAKİKA
istanbul escort

MİLLETVEKİLİ AHRAZOĞLU’NDAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Bu haber 13 Mayıs 2018 - 21:22 'de eklendi ve 532 views kez görüntülendi.

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, “Annelik; ilk nefes, ilk sıcaklık, ilk bakış, ilk dokunuş, ilk sevgi, ilk umut, ilk sahipleniştir.” dedi.

Ahrazoğlu, “Hayata gözümüzü açtığımız andan itibaren; sevgi dolu yüzü, muazzam merhameti ve eşsiz şefkatiyle karşılaştığımız annelerimiz, yılın her gününde olduğu gibi bu anlamlı günde bir kez daha önemle hatırlanılması ve toplumumuzdaki vazgeçilmez önemi üzerine dikkatle düşünülmesi gerekmektedir.” dedi.

KARŞILIKSIZ SEVGİNİN EŞSİZ TEMSİLCİLERİ

Ahrazoğlu, mesajında “Sevginin, cömertliğin, karşılık beklemeden vermenin ve sabrın sembolü olan annelerin gelecek nesillerin hazırlayıcısı olduklarından; aile ve toplum hayatımızda çok önemli bir yeri bulunmaktır. Çocuklarımızın yetişme çağında aldığı eğitimin; olgunluk çağındaki davranış ve tutumlarını yakından etkilediği göz önüne alındığında, annelerimizin manevi sorumluluklarının büyüklüğü daha iyi anlaşılabilecektir.” ifadesini kullandı.

CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR

Ahrazoğlu, şöyle devam etti: “Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in öf bile dememeyi ve “Cennet annelerin ayakları altındadır” kutlu seslenişinin muhatapları olan elleri öpülesi annelerimizi, sadece bir tek günde değil her zaman anmanın bizler için kaçınılmaz görev olduğunu asla hatırımızdan çıkarmamalıyız. Annelerimiz şüphesiz, bizler için en değerli hazinedir. Annelerimiz, sevgi ve fedakarlığın eşsiz temsilcileridir. Bu bilinçle annelerimizi hiç üzmeden, en kıymetli varlığımız olarak üzerlerinde titremenin en temel görevimiz olduğunu da asla unutmamalıyız.”

Milletvekili Ahrazoğlu, mesajını şöyle bitirdi: “Hayat tecrübeleriyle geleceğimizi şekillendiren; bize sevgiyi ve sevmeyi öğreten, geleceğe umutla ve güvenle bakmamızı sağlayan, bizleri güçlü kılan, imrenilecek bir tahammülle yetişmemizi sağlayarak dünyanın en yüce görevini yerine getiren ve başta evlatlarını şehit veren annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü canı gönülden kutluyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.