SON DAKİKA

MİLLETVEKİLİ YAYMAN “ HATAY’DA HAYAT VAR”

Bu haber 30 Ağustos 2019 - 5:56 'de eklendi ve 375 views kez görüntülendi.

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’ın turizm açısından önemli bir merkez  olduğunu, eşsiz şehiri herkesin görmesi gerektiğine  dikkat çekti.

Milletvekili Yayman  “ Roma Hükümdarı Çicero 1000 yıl önce “Antakya eskinin şanlı ve varlıklı kenti, eğitilmiş insanların ve özgür bilimlerin yurdu” demiştir. Bu eşsiz şehri siz de görmelisiniz. HATAY’da HAYAT var “dedi.

Hatay Arkeoloji Müzesinin  dünyanın  en büyük mozaik sitelerinden  biri olduğunu belirten Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay Müzesini herkesin  görmesini tavsiye ediyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan Habib-i Neccar, Dünyanın ilk mağara kilisesi Saint Pierre, Dünyanın en büyük tüneli Titus, Dünyanın meşalelerle aydınlatılan ilk caddesi Kurtuluş, Dünyanın en uzun kumsallarından birisi Samandağ Plajı,  Türkiyenin  tek Ermeni Köyü Vakıflı, Musa Ağacı & Hıdırbey köyü, Antakya Uzun Çarşı, Eski Antakya Evleri, İskenderun Deniz  Müzesi,Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi, İlk Kurşun Müzesi, Kurşunlu Han, Payas Kalesi, Sokollu Mehmet paşa Külliyesi, Beşikli Mağara gibi  tarih kokan bir Hatay’ı gezmek  için çok sebebiniz olmalı. Hatay’a özgü yöresel yemek ve tatlı lezzetleri gezinizin bir başka sebebi olabilir. Hatay’a gelmek için  çok sebepleriniz var. En önemlisi, Hatay halkının misafirperverliğidir. Hatay sizi bekliyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.