SON DAKİKA

Milletvekili Yayman’ın Yeni Kitabı Çıktı

Bu haber 14 Temmuz 2018 - 6:27 'de eklendi ve 383 views kez görüntülendi.

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın kaleme aldığı “Türkiye’ye Yön Veren Konuşmalar Turgut Özal’ın Mirası” adlı kitap Doğan Kitapevi tarafından kitapseverler ile buluşturuldu.

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Milletin Adamı, Büyük Türkiye Davasının savunucusu, Sivil Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın “Türkiye’ye Yön Veren Konuşmalar”ını bu kitapta topladıkFarklı ve eşsiz fikirler ile projelerin olduğu bu kitabı, Türkiye’ye dair sözü olan herkesin okumasını tavsiye ederim. Yeni Çıktı!” dedi.

21. YÜZYIL TÜRKİYE’NİN VE TÜRKLERİN YÜZYILI OLACAKTIR”
Vefatının üzerinden 25 yıl geçen Turgut Özal, Cumhuriyet’in yeniden yapılandırmasında büyük rol oynadı. Tarihe iz bırakan liderlerden biri oldu. Kamu bürokrasisinin tepesinde görev aldı, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı yaptı. Daima devlet reformunu savundu. “Serbest piyasa ekonomisi”ne geçişte radikal adımlar attı.
Üç temel kavram üzerinde yoğunlaştı: “Girişim Hürriyeti,
Düşünce ve Fikir Hürriyeti ile Din ve İnanç Hürriyeti”.
Bu kitapta Özal’ın gerek bürokratlık gerek devlet adamlığı yaptığı dönemlerde gerçekleştirdiği konuşmaları yer alıyor. Türkiye’ye Yön Veren Konuşmalar’da Özal, ülkemizin muasır medeniyet seviyesine ulaşması için yapılması gerekenleri anlatıyor. Ekonomi ağırlıklı konuşmalar bir devletin gelişmesi için gerekli olan reformların yanı sıra Türkiye’nin “serbest piyasa ekonomisi”ne geçerek gerçekleştirdiği gelişmenin izlerini de sürüyor. Özal’ın 25 yıl öncesinden Türkiye’ye miras bıraktığı bu konuşmalar günümüzde yaşadığımız ekonomik ve siyasal olayların yanı sıra hem geçmişe hem de geleceğe ışık tutuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.