SON DAKİKA

RAMAZAN AYINDA DENETİMLER ARTACAK

Bu haber 13 Mayıs 2018 - 14:28 'de eklendi ve 372 views kez görüntülendi.

Kırıkhan Belediyesi zabıta müdürlüğü toplantı odasında yapılan toplantıda; “Ramazan ayı içerisinde fırınların, kasapların, pastanelerin sağlıklı gıda üretim ve satışları, Pazar yerleri denetimleri, seyyar satıcılar ve kaldırım işgalleri konusunda izleyecekleri yol haritaları belirlendi.

Toplantıda Zabıta Müdürü Ahmet Mazlum; “Vatandaşlarımızın sağlığı her türlü kâr ve ticaretin önündedir. Bu vesile ile her zaman olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca sağlıksız gıda satışı yaparak haksız kazanç sağlamak isteyenlere taviz vermeyeceğiz, merdiven altı üretim ve satış yapanlara da asla müsaade etmeyeceğiz.

Vatandaşlarımızdan ricamız ise, gıda alışverişi yaparken etlerin mührünün olup olmadığına, gıdaların son kullanım tarihine dikkat etmeleri ve seyyar satıcılardan sağlıklı olup olmadığı belli olmayan gıda ürünlerini almamalarını önemle rica ediyoruz.

Vatandaşlarımızdan önemli bir ricamız ise sağlıksız ve kaçak gıda maddeleri satışı yapanları gördükleri takdirde “0326-344 10 59” Numaraları Zabıta ihbar telefonunu arayarak toplum sağlığı için ihbar etmeleridir.

Tüm hemşerilerimizin şimdiden Ramazan ayları mübarek olsun” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.