SON DAKİKA

ŞEHİT AHMET SAYLAK ORTAOKULUN’DAN BİLİM FUARI

Bu haber 17 Mayıs 2018 - 16:00 'de eklendi ve 857 views kez görüntülendi.

Şehit Ahmet Saylak Ortaokulu 4006 Bilim Fuarı büyük ilgi gördü.
Okul binasında açılan Tübitak 4006 Bilim Fuarında 50 projeye ait çalışmalar sergilendi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Cahit Ayazhan tarafından açılışı yapılan fuar katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

Okul Müdürü Emrullah Şahin ‘Okulumuzda Bilim ve Sanat haftası olarak düzenlediğimiz etkinlikler kapsamında Bilim Fuarımıız Görsel SanatlarTeknoloji Tasarım ve Fen Bilimleri dersleri alanlarında öğretmenle
rimiz önderliğinde tasarladıkları ürünleri sergilendi.
Ülkemizde bilim fuarları sayesinde okul çağında gençler bilimin önemini kavrayıp çoğu fikrin hayatın içerinde anlam bulduğunu görmelerini sağlayacaktır.
Günümzüde eğitim kurumlarının esas amacı öğrencilerin içlerinde var olan yetenekleri keşfetmelerini sağlayacak etkinlikler yapmak olmalıdır.
Bu amaç doğrultusunda fuarımızda Fizik alanında 1 proje Coğrafya alanında proje Matematik alanında 6 proje, Kimya alanında 1 proje Mühendisilk alanında 2 proje
Biyoloji alanında 3 proje,teknoloji alanında 2 proje,İngilizce anlanında 2 proje Diger alanlarda 2 proje olak üzere toplam 20 projeyi 56 öğrencimiz ,Proje yürütücümüz dahil 8 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular’ dedi.
Fen Bilimler Öğretmeni Yunus Açık önderliğinde 56 öğrencinin hazırlamış oldukları buluşları izleyen katılımcılar, emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencileri kutladılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.