SON DAKİKA

SINAV KOLEJİ, SINAVI BAŞARIYLA GEÇTİ

Bu haber 17 Temmuz 2018 - 6:35 'de eklendi ve 370 views kez görüntülendi.

1992 yılında aile şirketi olarak kurulan, ilk kez Ankara’da faaliyet göstermeye başlayan, bugün ülke genelinde yaygın, öncü ve örnek bir kurum olarak saygın bir marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumları, Hatay’da kolej açtı.

Güven veren başarıları ile nam salan Sınav Eğitim Kurumlarının Antakya’da hayata geçirdiği Sınav Koleji, başarılardan başarıya koşacağının sinyalini verdi. Hatay Sınav Koleji kurucu müdürü Zeynel Paşa, basın mensupları ile geldiği toplantıda okulu tanıttı.

Hatay Sınav Koleji ile ilgili bilgi veren Paşa, şunları söyledi: “Antakya’da 2002 yılında Sınav Eğitim Kurumları okullaşma evresinde 8.5 dönüm araziye konumlandırılan,20.000 m2 kapalı alana sahip kampüs kapasitesi ise 1592 şeklindedir. Okul inşaatımız, 2017 yılının 5.ayında başlayıp,2018 yılının 6.ayında sona ermiştir. 3 ayrı bloktan oluşan okulumuzun bünyesinde buz pisti, uzay gözlem evi, kitap okuma alanları, kil-seramik atölyeleri, 400 kişi kapasiteli konferans salonu, kapalı yüzme havuzu, ınovasyon laboratuvara, 3d salonu, fizik-kimya-biyoloji ve fen laboratuvar’, modern dans ve bale salonu, jimnastik-uzak doğu sporları alanı, satranç odası, minik aşçılar mutfağı, piyano salonu, üflemeli vurmalı çalgılar alanları görsel sanatlar dersliği, bilişim ve teknoloji derslikleri olmak üzere çeşitli etkinlik salonlarına sahiptir.” Dedi.

BAŞARI, SINAV’LA GELİYORUM DİYOR…

Her ayrıntının düşünüldüğü okulda, Anaokulun’dan itibaren, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bölümleri Hatay Sınav Koleji bünyesinde aynı kampüste bulunuyor. Öğrencilerin sağlıklı bir eğitim ile başarıya ulaşması, geleceğe ışık tutması için her şeyi düşündüklerini ve hayata geçirdiklerini aktaran Zeynel Paşa, “Okulumuzda uzak gözlem odasını bile yaptık. Öğrencilerimiz, kendi yaşadığı evreni tanımak için gerektiğinde bu odaları kullanacak.” dedi.

SAĞLIKLI ÖĞÜNLER, SAĞLIKLI NESİLLER…

Kolejde eğitim görecek tüm öğrencilerin, kampüs içindeki yemekhanede pişecek yemeklerle besleneceğini aktaran Paşa, “Sağlıklı bir gelecek için, sağlıklı öğünler verip onları geleceğe hazırlayacağız. Piyasada satılan ve sağlık açısından uygun olmayan hiçbir gıda kampüs içine bile girmesi yasaktır.” dedi. Toplantıda,  İlkokul-Ortaokul Müdürü Uğur KANMAZ, Lise Müdürü Mustafa HAZIRLAR, Lise müdür yardımcısı Barış Güneri ve Kurumsal İletişim Müdürü Gamze ÖZENİR hazır bulundu. Program sonunda, basın mensupları okulu gezerek, bilgi aldı. Hatay Sınav Koleji okulu, 18 Temmuz Çarşmaba günü saat 17.00’da görkemli bir açılış ile resmen hizmete başlayacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.