SON DAKİKA

SU BORÇLARINA YAPILANDIRMA İMKANI

Bu haber 26 Mayıs 2018 - 9:46 'de eklendi ve 443 views kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), vadesi 31 Mart 2018 tarihi öncesine ait su ve atıksu borcu olan vatandaşların borçlarını tekrar yapılandırabileceğini duyurdu.

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun 18 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yapılandırmaların başladığını aktaran Genel Müdürlük, borcu olan vatandaşların abone numarası ve kimlik bilgileri ile 31 Temmuz 2018 tarihine kadar HATSU Genel Müdürlüğü hizmet binalarından müracaat edip yapılandırmayı gerçekleştirebileceklerini belirtti.

Vatandaşların 7143 sayılı kanun kapsamında peşin ödeme veya taksitlendirme yapma imkanı bulabileceklerini bildiren İdare, vatandaşların iki ayda bir ödeme yapabileceği şekilde 6 taksitten 18 taksite kadar ödeme kolaylığı sağlanacağını kaydetti. Genel Müdürlük, yayımlanan kanun kapsamında borcunu peşin ödeyen vatandaşların gecikme faizinin yüzde 90’ının silineceğini duyurdu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.