SON DAKİKA

SU KANALLARINA ÇÖPLERİNİZİ NEDEN DÖKÜYORSUNUZ?

Bu haber 24 Eylül 2019 - 5:38 'de eklendi ve 416 views kez görüntülendi.

Delibekirli deresinden gelip Kırıkhan’ın içerisinden geçen su kanallarına atılan çöpler, ileriki bölümlerde kanal tıkanıklığına neden olunca vatandaşların bu yöndeki şikayetleri artmaya başladı.

Gündüz mahallesinden başlayıp, Yeni, Alsancak, Aydınlı mahallesini geçen su kanallarına sorumsuz vatandaşların çöplerini dökmesi kanalların alt bölüm lerinde tıkanmaya neden oluyor. Kanalların tıkanması sonucu yollar sular altında kalırken, vatandaşlarda sular içerisinde yürümek zorunda kalıyorlar.

Vatandaşlar “ bugüne kadar çok kez ilgili kurumlara şikayet etmemize karşın sonuç alamadık. Sorun vatandaşta çözülüyor.  Su kanallarının geçtiği bölümlerde oturan sorumsuz vatandaşlar çöplerini su kanallarına boşaltma huyundan bir türlü vazgeçmiyorlar. Vazgeçme yince çoğu caddelerde pis görüntüler oluşuyor. Yollar sular altında kalıyor. Her gün aynı manzara ile yaşamak zorunda kalıyoruz. Hem yetkililere hem de vatandaşlara sesleniyoruz. Kırıkhan’ı temiz tutmak konusunda herkes üstüne düşen görevi yapmalı, su kanallarına çöplerini dökmemelerini istiyoruz”dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.