TOKDEMİR “25 BİN DÖNÜM EKİLİ SOĞAN TARLADA KALMASIN” « Hatay'ın Yeni Sesi

SON DAKİKA

TOKDEMİR “25 BİN DÖNÜM EKİLİ SOĞAN TARLADA KALMASIN”

Bu haber 09 Nisan 2020 - 10:34 'de eklendi ve 471 views kez görüntülendi.

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, coronavürüs tedbirleri kapsamında tarım işçisi sıkıntısı yüzünden 25 bin dönüm alana ekili soğanın tarlada bozulma riskiyle karşı karşıya olduklarını söyledi.

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Amik ovasının bu bereketli topraklarında çiftçilerin yılın ilk mahsulü soğan ürününü yetiştirdiğine dikkat çekerek “Ovamızda 25.000 dönüm civarında ekili soğan arazisi mevcut. Her yıl bu mevsimde çevre illerden gelen mevsimlik tarım işçilerimiz hasada başlar idi. Bu yıl coronavirüs pandemi tedbirleri nedeniyle çevre illerden gelen işçilerimiz Hatay ilimize gelemedi.

Devletimizin yetkili kurumlarıyla meseleyi görüştük ve sorunları ilettik. Fakat 10 gün içerisinde soğan hasadı başlamaz ise tarladaki soğan maalesef bozulacak heder olacak” diye konuştu.

CHP’li Toktemir, hem coronavirüs tedbirlerine riayet edeceklerini, hem de mevsimlik tarım işçilerinin sağlığına dikkat edeceklerini vurgulayarak “En kısa sürede çiftçilerimize bu desteğin sağlanmasını takip edeceğiz. Çiftçilerimizin ürettiği katma değere önem verelim ve her zaman çiftçilerimize destek olalım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.