TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİNE ZİYARET « Hatay'ın Yeni Sesi

SON DAKİKA

TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİNE ZİYARET

Bu haber 16 Şubat 2019 - 18:15 'de eklendi ve 443 views kez görüntülendi.

İlçe Kaymakamı  Zafer Karamehmetoğlu,  Kırıkhan Devlet Hastanesine bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi‘ni ziyaret etti.

Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu’nun   ziyaretinde Müftü Mekki SOLMAZ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah KARAMAN, İlçe Sağlık Müdürü Ahmet YILMAZ, Kırıkhan Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Zeki TEKİŞ, Kırıkhan Devlet Hastanesi müdürü  Abdullah Denizoğlu yer aldı.
Yetkililer, Ruh Sağlığı Merkezinde yapılan çalışmalar hakkında Kaymakam  Karamehmetoğlu’na bilgi verdiler.  Yetkililer, Merkezde ruh sağlığı sorunları yaşayan vatandaşların yeti yitimini asgari seviyeye çekmek ve işlev iyileşmesi sağlamak amacıyla biyolojik ve psikososyal destek sunduklarını, ağır ruh sağlığı sorunu bulunan yakınlarına bakan aileler için odaklı destek ve psikoeğitim sağladıklarını, sosyal işlevin istikrarlı hale getirilmesi ve bireyin toplum hayatı içerisinde geçirdiği sürenin artırılması için gayret gösterdiklerini söyledi.
Toplum Ruh Sağlığı Merkezini gezen ve burada bulunan vatandaşlarla  sohbet edip çiçek dağıtan  Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, vatandaşa daha nitelikli sağlık hizmetleri verilmesi noktasında, bu ve benzeri merkezlerin giderek çoğalacağını ve niteliklerinin artacağını söyledi. Karamehmetoğlu “Sağlık kurumlarımız gerek başvuran hasta profilini değerlendirip ihtiyaçları belirleyerek gerekse hizmetlerin geliştirilmesi bakımından neler yapılabileceği hususunu araştırarak kendi standartlarını daha da yükseltecektir.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.