UMUT ELİ YİNE YETİM VE YOKSULLARA UZANDI « Hatay'ın Yeni Sesi

SON DAKİKA

UMUT ELİ YİNE YETİM VE YOKSULLARA UZANDI

Bu haber 30 Temmuz 2019 - 5:59 'de eklendi ve 700 views kez görüntülendi.

İlçemizde  2006 yılından bu yana faaliyet gösteren ve en aktif derneklerden biri olan Umuteli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  kurban bayramı öncesi 275 çocuğun yüzünü güldürdü.

Bugüne kadar ilçemizin ihtiyaç sahibi ailelerine, öğrencilerine, mazlum ve mağdurlarına konferans, iftar organizasyonları, şiir ve kompozisyon yarışmaları, öğrenci bursları v.s. yardımlarını arttırarak sürdürüyor.  Son olarak yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçemizin yetim ve yoksul ailelerine LCW Waikiki ile yapılan işbirliği sonucunda 275 çocuğumuza bayramlık dağıtarak yüzlerini güldürdüler.

Şahin Düğün Salonunda yapılan organizasyonda dernek Kur’an kursunda öğrenim gören öğrencilerin sunumları ile eğlenen çocukların bayramlık ve balon hediye edilmesi ile sevinçleri doruğa ulaştı. Yönetim kurulu üyeleri tarafından yapılan açıklamada LCW Waikiki yetkililerine kurs hocalarına Şahin Düğün Salonu sahibine teşekkür ederken bu yardımların artarak devam etmesi  için hayırsever vatandaşlarımızın desteklerini beklediklerini ilettiler.

Ayrıca geçtiğimiz kurban bayramı Afrika’nın Burkina Faso ülkesinde vekaletleri gerçekleştiren Umut Eli Derneğimiz bu yılda ilk hicret yurdu olan Habeşistan (Etiyopya) da kurban selam ve dualarınızı götürmek üzere yola çıkacaktır. Kurban bedeli 720 ₺.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.