SON DAKİKA

Vali Ata Siyasi Parti İl Başkanları ile Biraraya Geldi.

Bu haber 28 Mayıs 2018 - 9:59 'de eklendi ve 435 views kez görüntülendi.

Hatay Valisi Erdal Ata, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde ilimizdeki siyasi parti il başkanları ile bir araya geldi.

Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcıları Orhan Mardinli ve Mahmut Hersanlıoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, MHP İl Başkanı Murat Adal, SP İl Başkanı Hamza Çalışkan, İYİ Parti İl Başkanı Mustafa Çığ ve BBP İl Başkanı Nevin Zeytineli katıldı.

Toplantı öncesinde bir değerlendirme yapan Vali Ata, “ 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan seçimlerde alınacak tedbirleri paylaşmak, değerlendirmek ve il başkanlarımızın konuya dair varsa önerilerini almak üzere bir aradayız. Vatandaşımızın özgür iradesinin sandığa yansıması, hukuka ve ilimizin binlerce yıllık kardeşlik ve hoşgörüye dayalı kültürüne uygun bir demokratik şölen şeklinde geçmesi hepimizin ortak arzusudur. Kamu yönetimi olarak bizler de bu süreçte herhangi bir sıkıntı yaşanmaması, kamu düzeninin aksamaması, kamu güvenliğinin sağlanması ve propagandanın serbestçe yapılabilmesi için gerekli ortamı sağlamaya çalışacağız. En önemli beklentimiz gerek bu dönemde gerek sonraki süreçte birbirimizin hakkına, hukukuna saygı gösterilmesi, toplumda huzursuzluğa yol açacak hususlardan özellikle kaçınılması ve bir sorun olduğu zaman da bize intikal ettirilmesidir. Bu konuda tüm kesimlerin yapmış olduğu ve bundan sonra yapacağı katkılar için şimdiden teşekkür ederiz.” dedi.

Gerçekleştirilen toplantı sonunda hazırlanan ortak mutabakat metni siyasi parti il başkanları tarafından imzalandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.