Vali Doğan, Armutlu Derneğinde İftar Yaptı « Hatay'ın Yeni Sesi

SON DAKİKA

Vali Doğan, Armutlu Derneğinde İftar Yaptı

Bu haber 24 Mayıs 2019 - 6:19 'de eklendi ve 399 views kez görüntülendi.

Hatay Valisi  Rahmi Doğan,Defne  Armutlu Camii Derneği tarafından düzenlenen iftar sofrasında mahalle sakinleriyle birlikte orucunu açtı.

Armutlu Camii Dernek binasında düzenlenen iftar programına Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu, Mahmut Hersanlıoğlu,  Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök,  İl Jandarma Komutanı J.Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Defne Belediye Başkan Vekili Kenan Gül, Armutlu Camii Dernek Başkanı Süleyman Mengüllüoğlu, Hayırsever İşinsanı Yakup Bozatlı, Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Şaul Cenudioğlu, kanaat önderleri, STK temsilcileri ile birçok mahalle sakini katıldı.

Armutlu Camii Dernek Başkanı Süleyman Mengüllüoğlu’nun selamlama konuşması ile başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve okunan dualar ile devam etti. Okunan ezanla oruçlar açıldı ve hep birlikte iftar yapıldı.

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun yemek duasını yapmasının ardından iftar sofrasını paylaşan mahalle sakinlerine hitap eden Vali Doğan; “Ramazan-ı Şerif’in manevi atmosferinde sizlerle aynı sofrada bir araya gelmekten mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Ramazan’ın en önemli güzelliklerinden biri toplumumuzda mevcut kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştirmesi olduğuna inanıyorum. Asırlarca karşılıklı hoşgörü ve sevginin en güzel örneklerinin sergilendiği bu coğrafyada bizleri güçlü kılan birliğimizin yaşatılması için her birimize ayrı sorumluluklar düştüğünün bilincinde olmalıyız. Acının ve gözyaşının eksik olmadığı günümüz dünyasında kardeşliğimize ve birliğimize kastetmeye çalışanlara verilecek en güzel cevap, ülkemizin ve ilimizin tüm renklerinin birbirine daha sıkı sarılarak kucaklaşması olacaktır. Ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunları boşa çıkarmanın yolu birlik beraberliğimizi korumaktan geçiyor. Hemen yanı başımızda yaşanan sürece hepimiz görüyoruz. Biz birliğimizi koruduğumuz sürece bize kimsenin gücü yetmeyecektir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programı yapılan sohbetlerin ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.