SON DAKİKA

VATANDAŞ ESNAFTAN DUYARLILIK BEKLİYOR

Bu haber 24 Eylül 2019 - 5:39 'de eklendi ve 442 views kez görüntülendi.

Esnaflar kaldırımları bıraktılar yola malzeme indirmeye başladılar

Kırıkhan halkının en şikayetçi olduğu konuların başın da kaldırım işgali geliyor. Kırıkhan’ın neredeyse tüm caddelerinde esnafların kaldırımı işgal olayı yaşanıyor.

Kaldırımlarda vatandaşın yürüyeceği en ufak alan dahi bırakmayacak şekilde tezgah açan esnaflar sınırı biraz daha taşıp, yola bile tezgah açar duruma geldiler. Durum böyle olunca da vatandaş haklı olarak şikayetin dozunu arttırmaya başladı.

Erler caddesi, Bayırbucak caddesi, Hassa caddesi, Nuriye Civelek Caddesi, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı başta olmak üzere ilçenin tüm ana caddelerinde esnafların aşırı bir kaldırım işgali görülmeye başlandı. Kırıkhan Belediyesi Zabıta Ekiplerinin bazı caddelerde kaldırım işgali yapan esnaflara yaptırım uygulasa dahi aradan geçen kısa sürede esnaflar yine işgale devam etmeye başlıyorlar. Özellikle bayanlar “ Kaldırımlardan çocuklarımızla yürümemiz mümkün olmuyor. Esnaflar kaldırımı işgal ettiği gibi birde sandalye atıp ayak ayak üstüne atıyor, sanki bizimle dalga geçiyorlar. Kırıkhan Belediyesi gibi Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekiplerininde esnaflara karşın yaptırım yapmasını bekliyoruz. Yaptırımlar caydırıcı olmayınca esnaf bildiğini okuyor. Bir an önce çözüm bekliyoruz”dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.