SON DAKİKA

Yayman ‘’Hiç durmadan çalışacağız ve halkımızın sorunlarını çözeceğiz

Bu haber 16 Temmuz 2018 - 14:49 'de eklendi ve 367 views kez görüntülendi.

Hafta sonu seçim bölgesine gelerek vatandaşlara teşekkür gezilerinde bulunan Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman “ halkımız 24 Haziranda üzerine düşen görevi yaptı, şimdi sıra bizim hizmet etmemize geldi” dedi.

Teşekkür gezilerine Topboğazı mahallesinden başlayan Milletvekili Hüseyin Yayman gün boyunca Özsoğuksu, İmece, Kurtlusoğuksu, Karataş, Arkıtça, Kurtlusarımazı, Çamseki, Delibekirli, Reşatlı ve Aktutan mahallerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik diğer partilileriyle vatandaşlara teşekkür ziyareti gerçekleştiren Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, vatandaşların sorunlarını da dinledi.

Vatandaşlarla çok yakın bir diyalog kuran ve onlara kendilerinden birisiymiş gibi hissettiren Hüseyin Yayman konuşmalarında şunları sarfetti “ 24 Haziran seçimlerinde bizlere olan destekleriniz için minnettarız. Bizlere oylarınızda destek oldunuz, göreve getirdiniz, şimdi sıra bizde, şimdi size hizmet etme zamanımızdır. Bugüne kadar halkımızın her isteğini yerine getirmeye çalıştık. Bölgemizin sorunlarını çözmeye çalıştık. Elbetteki her geçen gün yeni bir sorunla karşı karşıya geliyoruz. Ama tüm bu sorunların üstesinden ancak Ak Parti ve Ak parti kadroları gelebilir. Çalışacağız, hiç durmadan çalışacağız ve halkımızın sorunlarını çözeceğiz. “dedi.

 

Kırıkhan ve Hassa’nın tarım bölgesi olması dolayısıyla en büyük sorunun sulama suyu konusunda yaşandığını belirten Milletvekili Yayman “ En öncelikli hizmetimiz, Menzelet Barajı projesinin tamamlanması ve Tahta köprü barajına su aktarılması ile bölgenin sulama sorununun ortadan kalkması olacaktır. Bu proje tamamlandığı zaman, sulanabilir arazi 3 katına çıkacak ve yaklaşık 375 bin dönüm arazide sulama rahatlıkla yapılabilir duruma gelmiştir. Menzelet Projesi noktasında bugüne kadar emeğe geçen tüm milletvekili arkadaşlarım ve yetkililere teşekkür ediyorum. Bu projenin takipçisi olacağım ve bölgeye su gelinceye kadar mücadelem devam edecektir” dedi.

Ziyaretlerde, vatandaşların istekleri de Belediye Başkanı Ayhan Yavuz tarafından not alındı. Vatandaşların en çok şikayetçi olduğu konuların başında sinekler geldi. Vatandaşların sivrisinekle mücadelenin daha etkin bir şekilde yapılmasını istediler. Başkan Yavuz ise sivrisinekle ilaçlama çalışmalarının HBB yetkisinde olduğunu ancak konuyla ilgili gerekli girişimlerin yapılacağını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.