SON DAKİKA

YAYMAN “KIRIKHAN’I FAKÜLTEYE KAVUŞTURMAK ŞEREF SÖZÜMDÜR”

Bu haber 11 Eylül 2019 - 5:32 'de eklendi ve 357 views kez görüntülendi.

Hatay Milletvekili  Hüseyin Yayman, Kırıkhan Meslek Yüksek okuluna ait yeni hizmet binasını gezdi ve  son gelişmeler hakkında bilgi aldı. Milletvekili Yayman, Kırıkhan’a mutlak  surette   bir Fakültenin açılacağı sözünü verdi.

2019-2020 Eğitim öğretim yılında ilk kez yeni hizmet binasında hizmet verecek olan Kırıkhan Meslek Yüksek Okulunu  ziyaret eden  Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, okulun son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ak Parti İlçe Başkanı  Ömer Erdal Çelik ve  yönetim kurulu  üyeleriyle birlikte  Kırıkhan Meslek Yüksek Okuluna ziyarette bulunan  Hatay Milletvekili Yayman, okulu çok beğendi.  MYO  sekreteri İbrahim  Yakar, Milletvekili Yayman ve  ekibine okulu tek tek gezdirdi. Yayman, özellikle   konferans salonunu çok güzel buldu ve  buranın  önemli toplantılara   ev sahipliği yapması gerekliliğini dile getirdi.Bilgisayar teknolojisi, Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, Muhasebe ve Vergi uygulamaları, Dış Ticaret, Yerel yönetimler, Bilgi Güvenliği Teknolojisi ile İş Sağlığı ve Güvenliğinden oluşan 6 bölümde 993 öğrencinin   kayıtlı olduğu  Kırıkhan Meslek Yüksek Okulu, 23 Eylül’de ilk kez kendi binasında eğitim-öğretim vermeye başlayacak.Çamlık mevkiindeki alanda eğitim-öğretime başlayacak olan  Yüksekokul  binasını gezen  Milletvekili Yayman “  Kırıkhan çok güzel bir  yüksek okul binasına kavuştu. Şimdi tek amacımız kaldı o da,  fakültenin açılmasıdır. İnşallah Kırıkhan’a fakülte kazandıracağız. Okul binası fakülte ihtiyacına  cevap verecek büyüklükte yapılmıştır. Diğer bir ihtiyaç olan    Öğrenci yurdu için gereken  temaslara başlayacağım. Kırıkhan halkına şeref sözümdür; Kırıkhan   mutlaka bir fakülteye kavuşacaktır. ”dedi.Kırıkhan Meslek Yüksek Okulu’nun yol ve  çevre düzenlemeleri konusunda Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’la görüşen Milletvekili Yayman,  en geç bir hafta içerisinde yol ve çevre düzenlemelerinin biteceğini söyledi.Kırıkhan’ın en güzel  ve hakim bölgesinde  kurulan  Kırıkhan Meslek Yüksek Okulunun  fakülteye dönüştürülmesiyle birlikte ilçe  ekonomisine  büyük katkı sağlayacağına dikkat çeken  Milletvekili Yayman “ Kırıkhan hak ettiği her hizmeti alacaktır. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Kırıkhan’ı hep beraber birlikte çalışarak kalkındıracağız. Fakültenin ardından açılacak 1000 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu, Kırıkhan’ı cazip duruma getirecek ve öğrencilerin tercih sıralamasında en üstlerde yer alacaktır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.