SON DAKİKA

YAYMAN YÖRÜK ANA İLE KIRIKHAN’DA BİR ARAYA GELDİ

Bu haber 19 Haziran 2018 - 7:47 'de eklendi ve 337 views kez görüntülendi.

 

Ak Parti Hatay Milletvekili adayı Hüseyin Yayman,  Yörük ana ile Kırıkhan’da  bir araya geldi.

Suriye’ye giden Mehmetçiğe kurban keserek Zeytin Dalı Harekatı’nın sembol isimlerinden olan ve Yörük Ana olarak tanınan Döndü Deveci, davetli olarak geldiği Kırıkhan’da Ak Parti Milletvekili adayı Hüseyin Yayman’la bir araya geldi.

Hatay Yörük Türkmen Derneğinin davetlisi olarak Kırıkhan’a gelen  Yörük Ana olarak tanınan Döndü Deveci,  Özyörük mahallesinde  vatandaşlarla bir araya geldi.  Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’da, mahalleye gelerek  Yörük Ana ile sohbet etti.

Yörük Ana, yaptığı konuşmada, Zeytin Dalı Harekatı’nda Mehmetçiğe kurban kestiği o anları anlatıp, “Tankların sesini duydum. Oğluma dedim ki oğlum şu arabaya bir mal atalım gidelim bir kurban keselim bir yemek yapayım dedim. Gittik kurbanı kestik. Askerlere de yavrum kuzularım sağ sağlim gidip gelin ayağınıza taş değmesin dedim. Askerimiz Kandile de bayrak dikerse bir kurban daha keseceğim” dedi.

Hüseyin Yayman’da “  Ordumuz  Kandil semalarında. Er geç  Kandile varacağız ve oradaki  hain odaklarını darmadağın edeceğiz. Türk Ordusunun karşısında  hiçbir  güç duramaz. Yıllarca  Türk milletinin evlatlarını  şehit etmiş  PKK/PYD güçlerini  tamamen etkisiz  getirinceye kadar hükümetimiz  bu operasyonların devamını sağlayacaktır. Şehit annelerinin ahını yerde bırakmayacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.